x

بوی محرم آید…

مراسم هفتگی: پنجشنبه ۱۶مهرماه ساعت۸:۳۰

آستان مقدس امامزاده محمد(ع)، کوچه جنب امامزاده فضل(ع)

مقام معظم رهبری و انتخابات/ چکیده‌ای از گزیده بیانات در خصوص انتخابات و معیارهای انتخاب از سوی مردم

بیانات مقام معظم رهبری درباره انتخابات/ قاسمیون

مشارکت عمومی در این انتخابات مهمتر از هر چیز دیگر است چرا که نشان‌دهنده همبستگی ملی است و همبستگی ملی نیز کشور را در مقابل هرتوطئه‌ای مصون می‌سازد. اما انتخاب نامزد اصلح نیز در میان نامزدهای صالحی که صلاحیت آنها تایید می‌شود، دارای اهمیت فراوانی است. هنر مردم این است که در انتخابات کسی را برگزینند که به فکر دین و دنیا و فرهنگ ملت باشد و بتواند بار عظیم پیگیری اهداف مادی و معنوی نظام را بر دوش گیرد که این امر خطیر, از عهده کسی برمی‌آید که با نشاط، پرحوصله، با همت، مقتدر و هوشمند باشد…

چکیده‌ای از گزیده بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در خصوص انتخابات و معیارهای انتخاب از سوی مردم

 مشارکت عمومی در این انتخابات مهمتر از هر چیز دیگر است چرا که نشان‌دهنده همبستگی ملی است و همبستگی ملی نیز کشور را در مقابل هرتوطئه‌ای مصون می‌سازد, اما انتخاب نامزد اصلح نیز در میان نامزدهای صالحی که صلاحیت آنها تایید می‌شود, دارای اهمیت فراوانی است.
          هنر مردم این است که در انتخابات کسی را برگزینند که به فکر دین و دنیا و فرهنگ ملت باشد و بتواند بار عظیم پیگیری اهداف مادی و معنوی نظام را بر دوش گیرد که این امر خطیر, از عهده کسی برمی‌آید که با نشاط, پرحوصله, با همت, مقتدر و هوشمند باشد.
         
         
   
          

      
          ملتی به موفقیت دست پیدا می‌کند که از اراده و عزم راسخ خود کم نگذارد و بتواند با قدرت تمام و با وحدت کلمه این راه را طی کند. چنین ملتی پیروز است. شما هم بحمدالله تا امروز پیروز شده‌اید؛ بعد از این هم ان‌شاءالله پیروز خواهید شد.

                    
          باید در زیر سایه پرمهر نظام اسلامی , فقر و هر گونه تلخکامی از جامعه رخت بربندد. در جمهوری اسلامی ارزشهای معنوی هر فرد , تعیین کننده رتبه اوست و نه ثروت و قدرت او .( مشارکت عمومی در انتخابات مهمتر از هر چیز دیگر است چرا که نشاندهنده همبستگی ملی است و همبستگی ملی نیز کشور را در مقابل هر توطئه‌ای مصون می‌سازد ), اما انتخاب نامزد اصلح نیز در میان نامزدهای صالحی که صلاحیت آنها تأیید می‌شود , دارای اهمیت فراوانی است. هنر مردم این است که در انتخابات کسی را که برگزینند که به فکر دین و دنیا و فرهنگ ملت باشد و بتواند بار عظیم پیگیری اهداف مادی و معنوی نظام را بر دوش گیرد.
                  
          
         
          هدف نهایی اسلام آن است که مردم از معیشتی شایسته , آسودگی و امنیت خاطر و آزادی فکر و اندیشه برخوردار باشند. اسلام در هیچ اوضاع و شرایطی از تحقق عدالت نمی‌گذرد . همه مسوولان کشور باید در عمل , عدالت را برای مردم ایران و ملتهای مشتاق نظام اسلامی , معنا کنند . برگزیده شدن صالح‌ترین و شایسته ترین فرد در این انتخابات , زمینه تشکیل دولتی قوی و متکی به آرای ملت را فراهم می‌آورد تا گرههای موجود باز شود و با تلاش مضاعف مسوولان روند «توسعه و پیشرفت توام با عدالت » شتاب گیرد . (قدرتمندان ظالم جهان با «زوروزرو تزویر» در صددند بر دین و دنیا و فرهنگ ملت ایران تسلط یابند اما ملت بیدار ایران با وحدت کلمه و همبستگی ملی , روز به روز نیرومندتر می‌شود و زیر بار چنین زورگویی‌ها و قلدرمابی‌ها نمی‌رود .)
                            
          
         
          باید حلقه سازندگی‌ها توفیقها و پیشرفتها را به زندگی مردم متصل کرد و با برنامه ریزی عدالتخواهانه و تلاش بی وقفه فقر را از کشور برچید , فساد را ریشه کن کرد شکاف فقیر و غنی را از بین برد و با تحقق عدالت اجتماعی و عمق بخشیدن به باورهای دینی و ملی , ایران را به الگویی توانا , مقتدر , پیشرفته و شایسته این ملت تبدیل ساخت .           
                  
          شهیدان و ایثارگران تجلی قدرت پروردگار و دست حمایت خداوند از این ملتند. تنها در سایه مجاهدت است که هویت آبرو , استقلال و آزادی هر ملت حفظ می‌شود . مطهری هیچگاه در استفاده از ذخیره گرانبهای علمی خود سستی نکرد بگونه‌ای که امروز هم فضای فکری جامعه مرهون افکار و نیازمند آثار و اندیشه‌های اوست . دشمن همه روحانیت را هدف قرار داده چرا که روشنگری دینی مهمترین سلاح جامعه اسلامی در مقابل حملات دشمن است و روحانیت در استفاده از این سلاح نقش اساسی بر عهده دارد .

پایگاه سایبری قاسمیون بهبهان

مطالب مرتبط

 • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات کاربران

۳ دیدگاه برای “مقام معظم رهبری و انتخابات/ چکیده‌ای از گزیده بیانات در خصوص انتخابات و معیارهای انتخاب از سوی مردم”

 1. مهدی می‌گه:

  به روزیم با پذیرش مسئولیت در زمان عافیت که کاری ندارد (کاندید محترم اصلاح طلب هستی یا اصول گرا):مقاله
  متن مقاله : کاندید محترم خدای هم هست …ادامه در سایت ashoora72.com

 2. پیک می‌گه:

  [گل]اللًّهُـ‗__‗ـمَ صَّـ‗__‗ـلِ عَـ‗__‗ـلَى مُحَمَّـ‗__‗ـدٍ وَ آلِ مُحَمَّـ‗__‗ـَد

  و عَجِّـ‗__‗ـلّ فَّرَجَهُـ‗__‗ـم[گل]

  [گل]سلام
  اگرتمایل به تبادل لوگو دارید
  این

  کد لوگوی ماست لطفا درصورت تمایل شما هم کدتون رو بذارید تا جهت حمایت در وب بگذاریم.
  یاحق
  التماس دعا[گل]

  [گل]اللهم اعجل لولیک الفرج[گل]

  [گل]اللهم احفظ قائدنا امام الخامنه ای[گل]

  [گل]الّلهُمَّ ارزُقنی شَهادَتَ فِی سَبیلِک[گل]

پاسخی بگذارید