احساس شادی بیشتر با کمک میوه و سبزی

با مصرف میوه ها و سبزیجات میتونین حس رضایتمندی از زندگی برسین میوه ها و سبزیجات سال کمک زیادی به رفع مکلات روحی شما می کنن و موجب بهبود سلامت روان شما می شن طی یه مطالعه محققان تازگیا به یافته های جالبی در این مورد دست پیدا کردن که در اداه مطلب در اختیارتون قرار میدیم .

براساس مطالعه ای که محققان دانشگاه وارویک و کالج دارتموث با همکاری همدیگه انجام دادن، استفاده بیشتر از سبزیجات و میوه ها در روز می تونه باعث شادی بیشتر شه. در واقع، اگه مصرف میوه ها و سبزیجات رو به هفت وعده در روز برسونین، احساس شادی بیشتری رو تجربه می کنین و سلامت روانی تون خوب میشه.

محققان در این مطالعه به بررسی عادتای غذایی ۸۰ هزار نفر در بریتانیا پرداختن که همه در پیمایش خاصی شرکت کرده بودن. افراد در این پیمایش از جنبه های مختلفی بررسی شده بودن: رضایت مندی از زندگی، سلامت روانی، سابقه یا وجود مشکل روانی، عصبی بودن، احساس افسردگی و شادی.

در این مطالعه مشخص شد که وقتی مصرف سبزیجات و میوه های این افراد بیشتر می شه و به هفت وعده در روز می رسه، احساس شادی و رفاه اونا هم زیاد میشه. این در حالیه که فقط یه دهم تموم جمعیت بریتانیا، هفت وعده در روز از این اجناس استفاده می کنن.

با این حال، مسئولان مطالعه تاکید می کنن که هنوز به تحقیقات بیشتری در این لازم دارن تا تاثیر تعداد وعده های میوه و سبزی رو روی خلق وخو و احساس رفاه افراد دقیق تر بررسی کنن.

منبع :