احساس ضعف رو با این خوراکیا از بین ببرین

احساس ضعف رو با این خوراکیا از بین ببرین 

احساس ضعف و تنبلی به دلیل ضعف و کم آوردن عضلات ایجاد میشه و اگه تلاش در رفع اون داشته باشیم دیگه این احساس رو نداریم. شما ممکنه که این احساس تنبلی رو در تموم بدن خود داشته باشین، و یا اینکه بعضی وقتها در دستا و پاهای خود احساس کنین.

احساس تنبلی، ضعف و خستگی می تونه بخاطر نبود تعادل غذایی، سرماخوردگی، کم خوابی، مشکلات غده تیروئید، و یا بقیه دلایل باشه. احساس خستگی و بی حالی بعضی وقتا هم می تونه علامت بیماریهای دیگری مانند سرطان و یا سکته باشه.

اگه شما بطور دائمی احساس خستگی و ضعف می کنین حتما پیش دکتر برید تا پس از معاینه دلیل خستگی شما مشخص شه.

۱- موز
در میان میوه ها موز پر از فروکتوز و پتاسیمه، که قند رو به انرژی تبدیل می کنه. خورد موز شما رو سرحال و چابک نگه می داره.

۲- شیر
شیر پر از کلیسیم و ویتامین ب است که انرژی لازم واسه بدن شما رو تامین می کنه. روزانه یه لیوان شیر بخورین و استخوانهای خود رو تقویت کنین و احساس تنبلی رو کنار بزنین.

۳- بادام
بادام در رفع احساس تنبلی بسیار موثره. بادام ویتامین ای داره و مواد معدنی اون مانند منیزیوم هم بسیار مهم هستن.

۴- ریشه جین سنگ
ریشه جین سنگ پر از آنتی اکسیدانت و مواد طبیعیه. این گیاه اثر مثبتی بر اعصاب داره و جلوی احساس تنبلی و خستگی رو میگیره.

۵- توت فرنگی
توت فرنگی یکی از مواد غذایی به درد بخور است که سیستم ایمنی بدن رو تقویت و نسوج آسیب دیده رو بازسازی می کنه. توت فرنگی منبع خوب ویتامین ث است که عضلات رو تقویت می کنه و احساس خستگی رو نابود می کنه. خوردن روزانه توت فرنگی باعث از بین رفتن کامل احساس خستگی و ضعف می شه.

۶- عرق ریحان
ریحان پر از آنتی اکسیدانت و دیگه عناصر به درد بخور واسه بدنه. نوشیدن جوشونده ریحان به رفع خستگی کمک می کنه و باعث تقویت استخوانها و عضلات می شه.

۷- روغن نارگیل
روغن نارگیل یکی از روغنای به درد بخور واسه کنترل وزن و مقاومت در مقابل عفونت هاست. اما بسیاری نمی دونن که این روغن در رفع تنبلی و خستگی هم موثره و انرژی لازم واسه کارای روزانه رو تامین می کنه.

۸- منگو
منگو که به خطر خوشمزگی به “شاه میوه ها” موسوم شده، یه منبع خوب مواد معدنی و ویتامین هاست و انرژی لازم رو واسه بدن تامین می کنه.

۹- تخم مرغ
تخم مرغ پر از پروتئین، ویتامین آ، و آهنه، و بخاطر این یه منبع مهم انرژی هستش. اگه صبحا تخم مرغ بخورین، واسه تموم روز احساس انرژی و چابکی می کنین.

.

منبع :gahar.ir