احساس ضعف و بی حالی علامت چیه ؟

احساس ضعف و بی حالی در فرد دلیلای زیادی داره. کمبود آهن و یا کمبود بعضی ویتامینا مثل ویتامینای گروه ب مخصوصا ب ۲، ب ۶ و نیاسین می تونه باعث ضعف و بی حالی بدن شه.

احساس ضعف و بی حالی در بدن واسه آدمایی اتفاق میفته که از رژیم غذایی مناسبی پیروی نمی کنن، در نتیجه خوردن غذاهای ناجور به مدت طولانی باعث می شه بدن دچار کمبود آهن، مواد معدنی و شکلای جور واجور ویتامین ها شده و آدم احساس ضعف و بی حالی کنه.

کمبود ویتامین و مواد معدنی موجب ضعف بدنی و عصبی شدن فرد می شه؟

دکتر تیرنگ نیستانی متخصص تغذیه و استاد انستیتو تحقیقات تغذیه کشور در جواب به این سوال در روزنامه ایران نوشت: ضعف و بی حالی می تونه علل تغذیه ای داشته باشه. آهن مهم ترین ماده معدنیه که کمبود اون از روی زورً به شکل کم خونی بروز نمی کنه بلکه از علائم اولیه کمبود این ماده معدنی مهم ضعف و بی حالی و خستگی بیشتر از اندازه و کاهش قدرت دقیق شدن و فوکوس کردن وضعف در کار کردنه.

کمبود آهن در میان زنائی که در سنین بارداری یا دوره قاعدگی قرار دارن هست و با احساس این علائم باید سریع به دکتر متخصص مراجعه شه. هم اینکه ضعف و بی حالی می تونه علل تغذیه ای داشته باشه مخصوصا اینکه کمبودهای تغذیه ای در دوره الان به شکل بالینی و رو کنترل شده اما کمبود تحت بالینی یا کمبود حاشیه ای می تونه علائم مبهم و مبهمی داشته و در بعضی مواقع خود رو به شکل ضعف و بی حالی نشون بده.

ضمن اینکه یادمون باشه انرژی داشتن، باعث سرحالی و فعالیت در رابطه به توده ماهیچه ای بدن می شه و آدمایی که بضاعت توده ماهیچه ای اونا کمه با وجود وزن مناسب دچار ضعف و بی حالی می شن.

البته کمبود بعضی از ویتامینا هم همراه با ضعف و بی حالیه که میشه به ویتامینای گروه ب مخصوصا ب ۲، ب ۶ و نیاسین اشاره کرد که با کمبود اون فرد دچار تحریک پذیری و عصبی بودن، ضعف و بی حالی می شه و اگه فردی از الگوی غذایی نامناسبی پیروی کنه احساس ضعف و بی حالی کرده و باید گفت، الگوی غذایی بی نظم موجب می شه فرد به درجاتی از ضعف و بی حالی دچار شه از این رو پیشنهاد می شه در رژیم غذایی تون تجدید نظر کرده و غذاهای شامل آهن و ویتامین ب و دی استفاده کنین.


احساس ضعف و بی حالی علامت چیه ؟

۴.۶/۵

۲۳

منبع : ویستا -/ ن.م