احمدی نژاد خواهان زنده کردن طب سنتی شد

احمدی نژاد خواهان زنده کردن طب سنتی شد

احمدی نژاد خواهان زنده کردن طب سنتی شد

طب سنتی و مکمل

۱ دیدگاه
۴۱۴ بازدید

به گزارش ایرنا، احمدی نژاد در این دیدار که سه شنبه شب در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، گفت:” باور من اینه که اگه بخشی از سرمایه گذاریهای ما صرف زنده کردن پزشکی سنتی شه حتما وابستگی ملتا رو به داروها ،لوازم و روشای درمانی وارداتی کم می کنه”.

ایشون با اشاره به اینکه در دنیای مادی و اندیشه لیبرال، خوشبختی آدما دستمایه تجارت بی اندازه و حصری شده، اضافه کرد: دنیای مادی امروز امراض رو گسترش می کنه تا داروی درمان اونو به فروش برسونه.

رییس جمهوری گفت: داروسازی دنیا در انحصار صهیونیستا هستش و ثروت ملتا، صرف هزینه های درمانی می شه.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به سابقه نورانی پزشکی سنتی در ایران و دنیای اسلام گفت: ما در دنیای اسلام ابن سینا،ابوریحان بیرونی،رازی و صدها دکتر داریم که نتیجه های علمی اونا همین امروز هم می تونه در اختیار جامعه پزشکی قرار گیرد.

ایشون اضافه کرد: اگه مجموعه کشورای اسلامی و جداگونه تجربیات و امکانات خود رو در اختیار همدیگه بذارن از بقیه بی نیاز می شن.

رییس جمهوری با اشاره به نتیجه های جمهوری اسلامی ایران در میدون پزشکی اظهارداشت: این پیشرفت فقط واسه ملت ایران نیس بلکه واسه همه کشورای اسلامی و مستقله و ما آمادگی داریم این تجربیات رو در اختیار کشورای اسلامی قراردهیم .

دکتر احمدی نژاد به تجارت مسموم بنگاههای انحصاری در برابر نوآوریا و ابتکارات پزشکی اشاره کرد و گفت:اگه ما در گذشته دارویی رو کشف و اعلام می کردیم که بهتر از مشابه خارجی اون بود، براساس تبلیغات ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی خیلی از مردم باور نمی کردن، اما امروز با ایستادگی و آگاهی بخشی مقاومت اونا شکسته شده.

ایشون گفت: واسه جامعه اسلامی زیبنده نیس که بخشای بزرگی از اون در فقر بهداشتی به سر ببرن در حالی که میشه با تدبیر ،همدلی،همکاری و ذخایر فرهنگ دینی و اسلامی اونو با کمترین هزینه برطرف کرد.

رییس جمهوری با تشکر از دومین نشست اجلاس وزرای بهداشت کشورای عضو سازمان کنفرانس اسلامی تو تهران بیان امیدواری کرد فقر بهداشتی در جامعه ریشه کن بشه.

ایشون گفت: همه کشورای اسلامی باید تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس به منبع علم پزشکی و سلامتی و محل مراجعه بقیه ملتا واسه دریافت خدمات تبدیل شن.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه سلامت الهی در سلامت جسمی اثری تعیین کننده داره ، اعلام کرد: آدمای پاک نهاد، هیچ وقت دپرس و ضعیف نمی شن چون که ایمان و معنویت در اراده آدم و غلبه اون بر خیلی از امراض اثری تعیین کننده داره.

ایشون گفت: بدون سلامت تقریبا لذتی درزندگی متصور نیس و دریافتای عالی آدم در جسم سالم متبلور می شه.

احمدی نژاد، موضوع سلامت آدم رو مهمترین موضوعات بشری دونست و گفت: سلامت جسمی مقدمه زندگی خوشبخت، نشاط، کمال و رشد انسانه.

رییس جمهوری با بیان اینکه ایمان به خدا در زندگی الهی در کارکرد تک تک سلولهای بدن موثره، تاکید کرد: ما باید از یه سو از سلامت جسمی و مراقبت کنیم و از طرف دیگه معنویت الهی و اسلامی رو رواج بدیم چون که این، یه هدیه الهیه.

ایشون خیلی از بیماریای مسری و خطرناک امروز جوامع بشری رو حاصل بی بند و باری اخلاقی و دوری از معنویت دونست و گفت: اگه کسی زندگی پاک و آسمونی داشته باشه کمتر در برابر آسیبای جسمی قرار میگیره.

احمدی نژاد با اشاره به اثر رعایت دستورات اسلامی و دینی در سلامت جسمی اضافه کرد: دستورات دینی یه محافظ و سپر دفاعی بسیار محکم واسه بدن آدم بوجود میاره و ما باید این دستورات دینی رو گسترش و همگانی کنیم .

نشست وزیران بهداشت کشورای عضو کنفرانس اسلامی امروز با حضور ۳۰ تن از وزیران بهداشت این کشورها و ۲۰ هیات کارشناسی خارجی در محل سالن همایشهای صداوسیما برگزار شد.

این نشست که دومین اجلاس وزیران بهداشت سازمان کنفرانس اسلامی بود و با سخنان “پرویز داودی” معاون اول رییس جمهوری فعالیت خود رو شروع کرد، اهدافی چون ارائه و جمع بندی پیشنهادات علمی واسه رسیدگی به موضوعات و مسایل بهداشتی از راه ارائه چشم انداز بهداشتی سازمان کنفرانس اسلامی، بحث در مورد موضوعات بهداشتی مهم امت اسلام و شناسایی و بررسی راه ها و وسایل مربوط به اجرای راهکارهای مؤثر واسه پیگیری اجرای تصمیمات و پیشنهادای متخذه از طرف وزیران بهداشت رو دنبال می کرد.

.

منبع :