: اختراع چسب زخم واسه قلب

: تو یه حمله قلبی بعضی از بخشای ماهیچه قلب از بین می رن و این پدیده می تونه خطر بروز حملات بعدی رو زیاد کنه…
محققان دانشگاه براون چسب زخمی رو ایجاد کردن که می تونه با ایجاد چارچوبی واسه تشکیل سلولای سالم منتهی به رشد سلولا شده و قلبای آسیب دیده رو بازسازی کنه. تو یه حمله قلبی بعضی از بخشای ماهیچه قلب از بین می رن و این پدیده می تونه خطر بروز حملات بعدی رو زیاد کنه.
این برچسب مشکی و ۲.۵ سانتی متری که ضخامت اون به اندازه یه تار موی انسانه از کربن ساخته شده و به شکلی طراحی شده تا به منطقه ای که ماهیچه های اون از بین رفته ان چسبیده و منتهی به رشد دوباره سلولای سالم و زنده کردن ماهیچه های مرده شه. این برچسب هنوز روی نمونه های زنده آزمایش نشده اما محققان امیدوارن این روش نه فقط بتونه در بازسازی عواقب حملات قلبی کمک کنه بلکه بتونه واسه کمک به آدمایی که واسه چند سال به مشکلات به وجود اومده به وسیله حملات قلبی دچار شدن، کمک کنه.
این آسیبا فرد رو دچار تنگی نفس و خستگی بیشتر از اندازه کرده و انجام کارای روزمره مثل انجام کارای خونه یا لباس پوشیدن رو واسه فرد سخت می کنه. براساس گزارش تلگراف، این وسیله جدید به وسیله محققان دانشگاه براون ایجاد شده و به گفته اونا آدم تا ۱۰تا ۱۵ سال دیگه نخواد تونست از این وسیله واسه بازسازی آسیبای قلبی استفاده کنه.

منبع :