: سرویس سلامت آکا ایران به نقل از دکتر سلام:

: مشکل افسردگی نامشخص (DDNOS)

این نوع مریضی از دیدگاه دی اس ام مربوط به بیمارانیه که بدون نشونه های عنوان شده واسه تشخیصای مشخص هستن. مشکلات مشخص در این جور بیماران ممکنه ملایم تر یا کوتاه مدت تر باشه یا اینکه ممکنه بیشتر نشونه های مشکلات افسردگی اساسی یا دپرس خویی رو داشته باشن ولی همه اون نشونه ها در اونا مشاهده نشه. این گروه از بیماران ممکنه شامل خانمایی باشه که از افسردگی به وجود اومده به وسیله دوران عادت ماهانه رنج می برن یا انسانایی باشن که دچار اسکیزوفرنی یا مشکلات دیوونگی با گرایش به افسردگی هستن. اما آدمایی که در عزا از دست دادن عزیزی هستن یا شکست و تغییری در زندگی شون اتفاق افتاده یا در اثر مشکلات پزشکی دچار افسردگی شدن در این گروه قرار نمی گیرن. یعنی دیگه این گروه از بیماران شامل شکلای جور واجور زیادی ازبیماران می شه که افسردگی شون دلیل خارجی روشنی نداره ولی اون قدر جدیه که در توانایی اونا واسه داشن یه زندگی عادی مشکل بوجود میاره.
تخمین زده شده که در هر مقطع وقتی حدود ۱۱ درصد از جمعیت آمریکا دارای شرایط افسردگی نامشخص هستن- که درصد بسیار بالاییه- و پر شمارترین نوع  افسردگی حساب می شه. مجموعه این سه نوع مریضی یعنی افسردگی اساسی دپرس خویی و افسردگی نامشخص در هر مقطع وقتی حدود ۲۰ درصد جمعیت آمریکا رو تشکیل میده. منظور این نیس که ۲۰ درصد جمعیت آمریکا وقتی در طول زندگی شون دچار این سه نوع  افسردگی می شن بلکه واقعیت اینه که از هر پنج نفر دوستان، اعضای خونواده و همکاران ما الان یه نفر دچار اون هستش.

این مطلب به وسیله تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام جفت و جور شده. به کار گیری اون فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجازه

منبع :